Nigdy nie pozostawiaj węża ogrodowego na słońcu.

Jeśli pozostawisz wąż ogrodowy na słońcu przez wiele godzin w ciepły, słoneczny dzień, może się to naprawdę źle skończyć.

Niewinna gra może źle się skończyć.

W ciepły, słoneczny dzień wiele dzieci i dorosłych ochładza się wodą w ogrodzie. Ale jeśli nie zwrócisz uwagi, zabawa wodą może skończyć się naprawdę źle, zanim się zacznie.

Podgrzana woda w wężach ogrodowych.

Straż pożarna USA ostrzega przed polewaniem się wodą z nagrzanych węży ogrodowych po wypadku w Phoenix w 2016 r. Tam 9-miesięczne dziecko ucierpiało z powodu poparzenia wodą podgrzewaną przez słońce z węża ogrodowego.

Wypadek miał miejsce, gdy matka chłopca zamierzała napełnić dziecięcy basen wodą z węża ogrodowego. 9-miesięczny chłopiec leżał obok trawy, a gdy jego matka zaczęła chlapać małego chłopca, natychmiast zaczął krzyczeć.
Gorąca woda z węży ogrodowych może powodować poparzenia.

Matka chłopca szybko odkryła, że płacz nie był spowodowany tym, że nie lubił wodnego strumienia. Woda z węża ogrodowego była gorąca i doprowadziła do oparzenia drugiego stopnia, 30 procent ciała. Woda była tak gorąca, ponieważ wąż ogrodowy był cały dzień na słońcu. Woda w wężu miała temperaturę 66 stopni, gdy matka zaczęła napełniać basen dla dzieci. Podobny wypadek z wężem ogrodowym miał miejsce również w Polsce, nieopodal Rybnika – idąc za informacjami w artykule na stronie rybnikinfo.pl wiemy, że tam na szczęście sytuacja skończyła się szczęśliwie.

Jak ciepła może być woda w wężu ogrodowym?

Teraz możesz myśleć, że woda w wężu ogrodowym nigdy nie będzie wystarczająco gorąca, aby zranić kogokolwiek, ale to nieprawda.

Podczas gdy woda może nie być tak gorąca, jak w Stanach Zjednoczonych, może być wystarczająco gorąca, aby zaszkodzić dziecku lub zwierzęciu. Jest tak, ponieważ skóra dzieci jest delikatniejsza niż skóra dorosłych. To samo dotyczy skóry niektórych zwierząt. Dlatego zawsze pozwól nagrzanej wodzie spłynąć, zanim skierujesz strumień wody na zwierzęta lub ludzi.