Jakie są główne efekty diety flexitariańskiej?

Zawsze przechodzimy na dietę w jakimś konkretnym celu. Nawet jeśli nie zamierzamy wcale chudnąć, zmieniamy swój styl żywienia po to, by na przykład wspomóc leczenie pewnych chorób, odzyskać prawidłowe zdrowie, poprawić swój nastrój albo nawet zadbać o stan skóry, włosów i paznokci.

Osiągnięcie niemalże każdego z tych celów może stać się łatwiejsze już w momencie, gdy zdecydujemy się przejść na flexitarianizm. Nie jest on może najpopularniejszym w świecie modelem żywienia, ale zdecydowanie jest systemem jedzenia wartym naszej uwagi, którego wartość kryje się oczywiście w jego działaniu.

Dlaczego warto zaufać diecie flexitariańskiej?

To działanie wcale nie jest takie oczywiste. Akurat w Polsce przyzwyczailiśmy się do dość tradycyjnego modelu żywienia, który opiera się na spożywaniu dość dużych porcji mięsa. Wydaje się nam, że bez tego mięsa posiłek byłby niekompletny, a już na pewno obiad, w którym po prostu musi się pojawić albo jakiś kawał wieprzowiny, albo przynajmniej odrobina indyka czy kurczaka. W ten sposób być może tworzymy posiłki smaczne, ale na pewno nie zdrowe.

Większe spożycie mięsa zwiększa ryzyko nowotworów i miażdżycy. Przyczynia się również do zachorowania na choroby zespołu metabolicznego. Niejedzenie mięsa jest zdrowe. Zdrowe jest również jego ograniczenia, na którym skupia się właśnie dieta flexitariańska. W momencie, gdy przestajemy żywić się niemalże samym mięsem i przestajemy dodawać je do każdego posiłku, wręcz musimy znaleźć dla niego jakieś alternatywy i w ten oto prosty sposób w naszym jadłospisie pojawiają się różne ciekawe produkty. Nagle zajadamy się strączkami, świeżymi owocami, pieczonymi warzywami i pełnoziarnistym pieczywem. A te produkty sprawiają, że cała nasza codzienna dieta staje się dużo zdrowsza. Mamy na niej dużo więcej sił i energii do życia niż wcześniej. Poprawie ulega stan naszej skóry oraz samopoczucie.

Artykuły o interesujących pomysłach na odchudzanie znajdziesz w serwisie https://www.czemu.pl/.

Dieta flexitariańska jest dla nas sposobem na czerpanie maksymalnych korzyści z diety wegetariańskiej przy jednoczesnym sporadycznym spożywaniu mięsa.