Gdzie zamówić dobre części do dojarki do mleka?

Prowadzisz gospodarstwo rolne i hodujesz w nim krowy? Jeśli tak, to jedna z ważniejszych czynności każdego dnia, to oczywiście dojenie krów. Na pewno nie robisz tego w tradycyjny, ręczny sposób, ale wspomagasz swoją pracę dedykowanymi urządzeniami, czyli dojarkami. Zasada ich działania jest prosta, a duża wydajność sprawia, że można zaoszczędzić sporo czasu na dojeniu krów. Niestety, dojarki to tylko urządzenia mechaniczne, czyli tak jak każde inne, mają prawo się zepsuć, a ich części ulegają normalnemu zużyciu. Kiedy do tego dojdzie, dojarki przestają pracować jak należy i dojenie krów staje się niemożliwe. O ile posiadamy zapasowe dojarki, problem można stosunkowo łatwo rozwiązać. Innym sposobem jest posiadanie części zamiennych do dojarki, które pozwolą szybko ją naprawić. Takie części do dojarki można zamówić np. na stronie hbt.com.pl/czesci-do-dojarek/.

Które części dojarek ulegają najszybszemu zużyciu?

Pomimo tego, że dojarki sprawiają wrażenie bardzo solidnych i produkowane są z wytrzymałych materiałów, to jednak muszą dysponować częściami, które mają znacząco niższą odporność na zużycie. Jest to spowodowane np. koniecznością stosowania materiałów miłych i delikatnych w dotyku dla krowich wymion, takich jak szczególne gatunki kauczuku. Do zużycia części dojarek może dojść z wielu powodów. Podczas przenoszenia dojarki z miejsca na miejsce, temperatury, wilgoci czy po prostu ze względu na zmęczenie materiału. Części zamienne do dojarek, które powinny znajdować się na wyposażeniu każdego gospodarstwa rolnego to m.in.:

  • Końcówka przewodu podciśnienia;
  • Podkładka uszczelniająca;
  • Pierścień uszczelniający;
  • Guma strzykowa;
  • Kurek stanowiskowy;
  • Korpus i kolektor.

Gumowe i kauczukowe elementy mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym, takim jak przetarcia i załamania. W przypadku przewodów podciśnieniowych będzie to oznaczało utratę ciśnienia zasysania i brak możliwości należytej pracy dojarki. Wymiana takiego przewodu na nowy nie jest niczym skomplikowanym, ale większym wyzwaniem jest posiadanie go na swoim podręcznym magazynie. Różne średnice i długości przewodów powinny być starannie dobrane do modelu posiadanej dojarki. Narażone na zniszczenie lub zagubienie są także uszczelnienia dojarek, czyli pierścień i podkładka uszczelniająca. Podczas wielokrotnego ściskania i rozprężania materiału, z którego uszczelka jest wykonana, może dojść do jej pęknięcia i utraty szczelności. Podobny los może spotkać kurek stanowiskowy. Ze względu na jego częste otwieranie i zamykanie, mechanizm może po prostu się wyrobić i kurek będzie trudny w obsłudze. Im szybciej wymienimy go na nowy, tym lepiej dla dojarski i naszej pracy.

Gdzie zamawiać części do dojarki do mleka?

Części zamienne do dojarek dostępne są w różnych miejscach, w tym w sklepach stacjonarnych, jak również sprzedaży wysyłkowej online. Sklepy internetowe specjalizujące się w sprzedaży zaopatrzenia dla gospodarstw rolnych, mają w swojej ofercie bogaty wybór takich produktów. Są to części pasujące do niemal wszystkich modeli dojarek dostępnych na rynku. Wysoka jakość części, a także ich konkurencyjne ceny, zachęcają do tego, by znalazły się w twoim koszyku, a po jego opłaceniu, ruszyły w kilkudniową podróż do wybranego przez ciebie paczkomatu lub kurierem bezpośrednio na wskazany adres. Sklepy internetowe z częściami do maszyn rolniczych to bardzo duże udogodnienie w prowadzeniu gospodarstwa, szczególnie jeśli większość pracy wykonujesz w nim samodzielnie i brakuje ci czasu na robienie zakupów.