Dlaczego warto często jeść banany?

Są smacznymi i pożywnymi owocami, nic więc dziwnego, że sięgamy po nie tak chętnie. Banan to wartościowa przekąska, a jednocześnie jeden z tych składników, bez których zdrowa dieta nie może się obejść. Dlaczego takie owoce, jak banany, powinny zająć w naszym menu stałe miejsce?

Banany – dlaczego warto je jeść?

Powodów, dla których warto sięgać po banany regularnie, jest sporo. Te pożywne owoce nie tylko sycą, ale też dostarczają nam wielu cennych witamin i minerałów. Błonnik, witaminy z grupy B, witamina C, niacyna, miedź, cynk, fluor, selen i fosfor – to tylko wybrane składniki odżywcze, które znajdują się w tych owocach.

W jaki sposób banany wpływają na nasze zdrowie?

Jak wynika z badań, regularne sięganie po banany może każdemu z nas przynieść wiele korzyści. Te owoce świetnie radzą sobie w walce z takimi problemami, jak problemy związane ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi. To zasługa sporych ilości potasu, dzięki któremu owoce te mają bardzo dobry wpływ na cały układ sercowo-naczyniowy. Naturalne środki neutralizujące kwasy żołądkowe, które znajdują się w bananach, świetnie sprawdzają się w walce z refluksem żołądkowo-przełykowym oraz zgagą, dzięki czemu wielu z nas może się skutecznie rozprawić z tymi przypadłościami. Zdrowa dieta z bananami jako stałym dodatkiem wpłynie tez korzystnie na perystaltykę jelit, co wiąże się z faktem, iż banany są rewelacyjnym źródłem błonnika. Po owoce te warto też sięgać ze względu na spore ilości żelaza – substancji odżywczej, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wiadomo, że niedobory tego minerału mogą skutkować anemią – przypadłością niebezpieczną i bardzo uciążliwą.

Banany w zdrowej diecie zajmują miejsce bardzo ważne

Warto po nie sięgać, gdyż dzięki nim można cieszyć się i energią, i dobrą formą. A że owoce te zachwycają wspaniałym smakiem, włączenie ich do menu dla każdego z nas będzie nie tylko korzystnym, ale i bardzo przyjemnym rozwiązaniem.

źródło: www.idealnafigura.pl – poznaj różne diety i popraw swoją figurę